Wyniki imprez 2019

Otwarte Mistrzostwa Sieradza w Piłce Siatkowej – VII Memoriał Kazimierza Januszkiewicza
 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji był organizatorem Otwartych Mistrzostw Sieradza w Piłce Siatkowej, które były jednocześnie VII Memoriałem Kazimierza Januszkiewicza.

WYNIKI:

GRUPA A (w hali MOSiR, przy SP 9)

Tubądzin Volley Legends – Smile 2:0

Smile – Tubądzin Volley Kadet 2:0

Tubądzin Volley Legends – Tubądzin Volley Kadet 2:0

 

  1. Tubądzin Volley Legends
  2. Smile
  3. Tubądzin Volley Kadet

 

GRUBA B (w hali SP nr 10)

Volley Fans – Just For Fun 0:2

Just For Fun – KS Kąty 1:2

Volley Fans – KS Kąty 0:2

 

  1. KS Kąty
  2. Just For Fun
  3. Volley Fans

 

PÓŁFINAŁY:

1A Tubądzin Volley Legends – 2B Just For Fun 2:1

1B KS Kąty – 2A Smile 2:1

 

O 3 miejsce:

Just For Fun – Smile 1:2

 

FINAŁ:

Tubądzin Volley Legends – KS Kąty 1:2

 

Najlepszy zawodnik turnieju:

Tomasz Białek (KS Kąty)

 

Zawody odbyły się dokładnie w dniu 16 rocznicy śmierci Kazimierza Januszkiewicza, który zmarł 17 marca w 2003 roku. Tuż po uroczystym otwarciu turnieju delegacja złożona z najbliższej rodziny Pana Kazimierza oraz organizatorów złożyła wiązankę kwiatów na jego grobie.

 

 


Grand Prix Sieradz w Halowej Piłce Nożnej - Turniej finałowy!

3 lutego 2019 w hali 15SBWD rozegrano piąty, ostatni turniej z cyklu „Grand Prix Sieradza w Halowej Piłce Nożnej” w sezonie 2018/2019. Prawo do gry w turnieju finałowym miało 8 najlepszych drużyn w klasyfikacji generalnej całego cyklu (klasyfikacja generalna na podstawie 4 rozegranych wcześniej turniejów), jednak  z różnych względów na zawody przyjechało 6 zespołów, które zostały podzielone na 2 grupy.

Wyniki V turnieju:

GRUPA A
Goł-Trans Złoczew - Inter Sieradz-Woźniki                                     5:1
Goł-Trans Złoczew - Magiczni Zachód                                            3:2
Inter Sieradz-Woźniki - Magiczni Zachód                                       0:1

  1. Goł-Trans Złoczew                          6 pkt               8:3
  2. Magiczni Zachód                             3 pkt               3:3
  3. Inter Sieradz-Woźniki                       0 pkt               1:6

GRUPA B
Scanfil - Sow-Dach Sieradz-Męka                                                   3:2
Scanfil - Lambda                                                                              2:4
Lambda - Sow-Dach Sieradz-Męka                                                0:1

 

  1. Lambda                                             3 pkt                           4:3
  2. Sow-Dach Sieradz-Męka               3 pkt                           3:3
  3. Scanfil                                                 3 pkt                           5:6

 

Półfinały:
Goł-Trans - Sow-Dach                                                                      7:1
Lambda - Magiczni                                                                           1:2

o 3 miejsce: 
Sow-Dach - Lambda                                                                         2:0

Finał:
Magiczni Zachód - Goł-Trans Złoczew                                            1:0

 

Końcowa kolejność:
1. Magiczni Zachód
2. Goł-Trans Złoczew
3. Sow-Dach Sieradz-Męka
4. Lambda
5. Scanfil
6. Inter Sieradz-Woźniki

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ PO 5 TURNIEJACH:

  1. Goł-Trans Złoczew                            44 pkt (3 wygrane turnieje)
  2. Magiczni Zachód                               33 pkt (1 wygrany turniej)
  3. Scanfil                                                 28 pkt
  4. Lambda                                              25 pkt
  5. Sow-Dach Sieradz-Męka                  14 pkt
  6. Fajterzy                                               11 pkt
  7. Inter Sieradz-Woźniki                       11 pkt
  8. Novartis Stryków                               10 pkt (1 wygrany turniej)
  9. Fajterzy                                                9 pkt
  10. Meble Minias                                      5 pkt
  11. Czarny Koń                                         5 pkt
  12. Iskra Stolec                                         4 pkt
  13. GLKS Tubądzin                                   4 pkt
  14. Ceramika Tubądzin III                       3 pkt
  15. FC Zimne Nogi                                    2 pkt

          Sumiko Zduńska Wola                         2 pkt.

          OKS Sieradz                                          2 pkt.

          Wixa Widawa                                        2 pkt.

      19. Styrta Zadzim                                    1 pkt

            Coco Jumbo                                       1 pkt

            Wróblew                                             1 pkt

            Burzenin                                            1 pkt

            Tygrysy                                               1 pkt

            FC Sieradz                                         1 pkt

            Rudolf Sieradz FC                             1 pkt

 

Najlepsze zespoły cyklu w sezonie 2018/2019 otrzymały: puchary, medale i nagrody w postaci sprzętu sportowego. Wyłoniono też najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza cyklu.

Najlepszy strzelec – Adrian Sroczyński (Goł-Trans) – 18 goli

Najlepszy bramkarz – Bartosz Radwański (Magiczni Zachód)

 

W rozgrywkach uczestniczyło w sumie 25 drużyn, które reprezentowały: Sieradz, Zduńską Wolę, Złoczew, Burzenin, Stolec, Widawę, Tubądzin, Zadzim, Wróblew i Stryków.

Ogółem w sezonie 2018/2019 odbyły się 133 spotkania, w których strzelono 379 bramek, co daje średnią 75,8 goli na jeden turniej i 2,94 bramek na mecz.

Najbardziej bramkostrzelnym zespołem okazał się Goł-Trans Złoczew , który zdobył w sumie 80 goli, co daje średnią 16 bramek w jednym turnieju i 2,85 bramki w jednym meczu. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęli Magiczni Zachód, którzy zdobyli 62  gole (średnio 12,4 na turniej i 2,3 na mecz), a trzecie Scanfil (40 goli, 8 na turniej, 1,73 na mecz).

Rekordowy pod względem frekwencji i liczby strzelonych bramek okazał się turniej nr 2, w którym wzięło udział 19 drużyn, w sumie rozegrano 44 spotkania, w których padło 105 goli.

Najwięcej bramek w jednym meczu padło podczas IV turnieju w spotkaniu grupowym między Magicznymi Zachód, a Rudolf Sieradz FC, w którym padł wynik 11:2.

 

 


IV Turniej Grand Prix Sieradza w Halowej Piłce Nożnej. Przełamana passa Goł-Transu!

Drużyna Novartis przerwała passę zwycięstw ekipy Goł-Trans Złoczew w turniejach z cyklu Grand Prix Sieradza. Zespół ze Strykowa wygrał czwartą odsłonę sezonu 2018/2019, pokonując w finale Lambdę 3:0. Złoczewianie zajęli w niedzielę 3 miejsce, ale zapewnili sobie już triumf w klasyfikacji generalnej. W małym finale Goł-Transowi ulegli Magiczni Zachód, ale dopiero w w serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie padł remis 2:2.

 

WYNIKI:

 

GRUPA A

Lambda – Sow-Dach Unia Męka                             1:1

Czarny Koń – Ceramika Tubądzin III                       1:0

Sow-Dach Unia-Męka – Ceramika Tubądzin III      1:0

Lambda – Czarny Koń                                              2:0

Czarny Koń – Sow-Dach Sieradz-Męka                   3:1

Ceramika Tubądzin III – Lambda                             0:8

 

Lambda                                7 pkt, 11:1

Czarny Koń                          6 pkt   4:3

Sow-Dach Sieradz-Męka       2 pkt    3:5

Ceramika Tubądzin III          1 pkt    1:10

 

GRUPA B

Scanfil – Alko-Team                                      3:0 (wo)

Fajterzy – Sumiko                                         1:0

Alko-Team – Sumiko                                    0:3 (wo)

Scanfil – Fajterzy                                          0:0

Fajterzy – Alko-Team                                    3:0 (wo)

Sumiko – Scanfil                                           0:5

 

Scanfil                                   7 pkt, 8:0

Fajterzy                                 7 pkt, 4:0

Sumiko                                   3 pkt, 3:6

Alko-Team                              0 pkt, 0:9

 

GRUPA C

Magiczni Zachód – Meble Minias                5:0

GLKS Tubądzin – Rudolf Sieradz FC           1:1

Meble Minias – Rudolf Sieradz FC              7:0

Magiczni Zachód – GLKS Tubądzin            0:0

GLKS Tubądzin – Meble Minias                  1:2

Rudolf Sieradz FC – Magiczni Zachód        2:11

 

Magiczni Zachód                              7 pkt, 16:2

Meble Minias                                    6 pkt, 9:6

GLKS Tubądzin                                   3 pkt, 2:3

Rudolf Sieradz FC                               1 pkt, 1:18

 

 

GRUPA D

Goł-Trans Złoczew – OKS Sieradz                           3:1

Novartis Stryków – Inter Sieradz-Woźniki              1:0

OKS Sieradz – Inter Sieradz-Woźniki                      1:1

Goł-Trans Złoczew – Novartis Stryków                   5:0

Novartis Stryków – OKS Sieradz                              5:1

Inter Sieradz-Woźniki – Goł-Trans Złoczew           1:0

 

Goł-Trans Złoczew               6 pkt, 8:2

Novartis Stryków                 6 pkt, 6:6

Inter Sieradz-Woźniki              4 pkt, 2:2

OKS Sieradz                             1 pkt, 3:9

 

ĆWIERĆFINAŁY:
Lambda- Meble Minias - 2:1
Goł-Trans Złoczew - Fajterzy 5:0
Magiczni Zachód - Czarny Koń 2:1
Scanfil - Novartis 0:0 (2:3 -k)

 

PÓŁFINAŁY
Lambda - Goł-Trans Złoczew 0:0 (3:2-k)
Magiczni Zachód - Novartis - 0:1

O 3 MIEJSCE:
Goł-Trans Złoczew - Magiczni Zachód 1:1 (3:2-k)

 

FINAŁ
Lambda - Novartis 0:3

 

Końcowa kolejność IV turnieju:
1. Novartis Stryków
2. Lambda
3. Goł-Trans
4. Magiczni Zachód
5. Scanfil
6. Meble Minias
7. Czarny Koń
8. Fajterzy
9-15 Sow-Dach Sieradz-Męka, Sumiko, GLKS Tubądzin, Inter Sieradz-Woźniki, OKS Sieradz, Rudolf FC, Ceramika Tubądzin III.

Niedzielne zawody wyłoniły 8 najlepszych drużyn w klasyfikacji generalnej, które spotkają się 3 lutego na turnieju finałowym. Są to:

1. Goł-Trans Złoczew - 36 pkt
2. Scanfil - 24 pkt
3. Magiczni Zachód - 23 pkt
4. Lambda - 20 pkt
5. Fajterzy - 11 pkt 
6. Novartis Stryków 10 pkt
7. Alko-Team - 9 pkt
8. Inter Sieradz-Woźniki - 8 pkt

(Tyle samo punktów, co Inter zgromadził Sow-Dach Sieradz-Męka, jednak o wyższej  pozycji Interu decydowało najwyższe miejsce,, które zainteresowane zespoły zajęły w poszczególnych turniejach. Inter w I turnieju zajął 5 miejsce, Sow-Dach był dwukrotnie na 6 miejscu). 

 

 


XXIX Ogólnopolskie Opłatkowe Spotkanie Rodziny Sportowej
 
W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyło się w sobotę XXIX Ogólnopolskie Opłatkowe Spotkanie Rodziny Sportowej. W uroczystości uczestniczyła również delegacja z Sieradza.
Ogólnopolskie spotkania rodziny sportowej organizuje od blisko trzech dekad Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP. Podobne uroczystości dwukrotnie odbyły się w Sieradzu (18 spotkanie w 2007 roku  i 25 w roku 2014) .Tym razem sieradzanie gościli w Spale, a w skład delegacji z naszego miasta weszli: Władysław Maciejewski (Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji), Ryszard Perka (przew. Komisji Rewizyjnej Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego i Prezes Związku Parafialnych Klubów Sportowych Województwa Łódzkiego, Leonard Klimczak, Wiceprzewodniczący Sieradzkiego Stowarzyszenia Sportowego „Wspólnota” ) oraz piłkarska drużyna UKS Warta Sieradz jr z rocznika 2006.
Uroczystość w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale zgromadziła kilkuset gości, z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką na czele. Wśród gości pojawili się też m.in.: Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, Prezes PZLA Witold Olszewski i Wiceprezes Tomasz Majewski, Mieczysław Nowicki (Prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich). Władze kościelne reprezentowali m.in.: Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki oraz bp Marian Florczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców. Poza tym w Spale pojawili się: sportowcy, olimpijczycy, prezesi związków sportowych, przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych, trenerzy i działacze sportowi.
Po oficjalnej uroczystości młodzi piłkarze z Sieradza mogli zwiedzić kompleks sportowy COS w Spale (m.in. pływalnię, halę lekkoatletyczną wraz z zapleczem, siłownie, sale fitness, salę do szermierki, hale do gier zespołowych i sportów walki).
 

 


Grand Prix Sieradza - trzecia odsłona

MOSiR Sieradz był organizatorem III turnieju eliminacyjnego z cyklu Grand Prix Sieradza w Halowej Piłce Nożnej. 6 stycznia do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn, w tym cała czołówka walcząca o najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej.
 

WYNIKI:
Grupa A

Scanfil – Fajterzy                        0:1
LKS Tubądzin – OKS Sieradz    3:0 (wo) - w drużynie OKS grał nieuprawniony zawodnik
Fajterzy – OKS Sieradz              1:0
Scanfil – LKS Tubądzin              3:0
LKS Tubądzin – Fajterzy            0:5
OKS Sieradz – Scanfil                 0:2

1.    Fajterzy              9 pkt          7:0
2.    Scanfil                6 pkt          5:1
3.    LKS Tubądzin    3 pkt          3:8
4.    OKS Sieradz      0 pkt          0:6

Grupa B
Magiczni Zachód – Czarny Koń                              1:0
Sow-Dach Sieradz-Męka – Ceramika Tubądzin    2:0
Czarny Koń – Ceramika                                           2:0
Magiczni – Sow-Dach                                               0:0
Sow-Dach – Czarny Koń                                           0:0
Ceramika – Magiczni                                                0:3

1.    Magiczni Zachód                 7 pkt        4:0
2.    Sow-Dach Sieradz-Męka    5 pkt        2:0
3.    Czarny Koń                          4 pkt        2:1
4.    Ceramika Tubądzin             0 pkt        0:7

Grupa C
Goł-Trans Złoczew – Iskra Stolec                           4:1
Inter Sieradz-Woźniki – Sumiko Zduńska Wola    1:1
Iskra Stolec – Sumiko                                              0:1
Goł-Trans – Inter                                                      4:1
Inter – Iskra                                                              2:0
Sumiko – Goł-Trans                                                 0:2


1.    Goł-Trans Złoczew            9 pkt        10:2
2.    Inter Sieradz-Woźniki       4 pkt          4:5
3.    Sumiko Zduńska Wola      4 pkt         2:3
4.    Iskra Stolec                        0 pkt         1:7


Grupa D
Alko-Team – Wixa Widawa        3:0 (wo) – drużyna Wixy nie dojechała na turniej
Wixa Widawa – Lambda            0:3 (wo)
Alko-Team – Lambda                 0:2

1.    Lambda                6 pkt        5:0
2.    Alko-Team            3 pkt        3:2
3.    Wixa Widawa        0 pkt        0:6


ĆWIERĆFINAŁY
Fajterzy – Inter Sieradz-Woźniki              1:0
Lambda – Sow-Dach Sieradz-Męka        1:0
Goł-Trans Złoczew – Scanfil                     2:1
Magiczni Zachód – Alko-Team                 3:1

PÓŁFINAŁY
Fajterzy – Lambda                                     0:1
Goł-Trans Złoczew – Magiczni Zachód    0:0 (3:1 – k)

O 3 MIEJSCE
Fajterzy – Magiczni Zachód            1:3

FINAŁ
Lambda – Goł-Trans Złoczew          0:3


Końcowa kolejność III turnieju z cyklu Grand Prix Sieradza:
1.    Goł-Trans Złoczew            
2.    Lambda
3.    Magiczni Zachód
4.    Fajterzy
5.    Scanfil
6.    Sow-Dach Sieradz-Męka
7.    Inter Sieradz-Woźniki
8.    Alko-Team
9-15 LKS Tubądzin, OKS Sieradz, Czarny Koń, Ceramika Tubądzin, Sumiko Zduńska Wola, Iskra Stolec, Wixa Widawa

Klasyfikacja generalna cyklu Grand Prix po III turniejach:
1.    Goł-Trans Złoczew                30 pkt
2.    Scanfil                                    20 pkt
3.    Magiczni Zachód                   18 pkt
4.    Lambda                                 12 pkt
5.    Fajterzy                                 10 pkt
6.    Alko-Team                              9 pkt
7.    Inter Sieradz-Woźniki           7 pkt
      Sow-Dach Sieradz-Męka       7 pkt
8.    KS Iskra Stolec                       4 pkt
9.    LKS Tubądzin                         3 pkt
      Czarny Koń                              3 pkt
10. Meble Minias                          2 pkt
      Zimne Nogi                              2 pkt
      Wixa Widawa                           2 pkt
     Ceramika Tubądzin                 2 pkt
11. Styrta Zadzim                         1 pkt
      Coco Jumbo                            1 pkt
      Wróblew                                  1 pkt
      Tygrysy Kobierzycko               1 pkt
      FC Sieradz                               1 pkt
      Burzenin                                  1 pkt
      OKS Sieradz                            1 pkt
      Sumiko Zduńska Wola           1 pkt

 


Czołówka klasyfikacji najlepszych strzelców:
1.    Adrian Sroczyński (Goł-Trans Złoczew)            12 goli
2.    Marcin Kulawiecki (Magiczni Zachód)              10
       Mateusz Marzaszek (Goł-Trans Złoczew)         10
3.    Robert Jarecki (Scanfil)                                         9
      Jarosław Jóźwiak (Goł-Trans Złoczew)                  9
      Bartłomiej Sobczak (Scanfil)                                  9
4.    Michał Goliński (Goł-Trans Złoczew)                   8
5.    Szymon Ratajczyk (Magiczni Zachód)                 6
       Sebastian Dróżdż (Fajterzy)                                 6

Do końca rozgrywek w sezonie 2018/2019 pozostały dwa turnieje:
- 20.01.2019 (IV turniej eliminacyjny)
- 03.02.2019 (turniej finałowy z udziałem 8 najlepszych drużyn w klasyfikacji generalnej po czterech turniejach).