MOSiR doceniony na gali 7 Wspaniałych!

MOSiR doceniony na gali 7 Wspaniałych!

W Centrum Integracji Ratusz w Zduńskiej Woli odbyła się uroczysta gala wieńcząca XXII edycję plebiscytu Naszego Radia - 7 Wspaniałych, w którym przyznano wyróżnienia za sportowe osiągnięcia w 2019 roku. Plebiscytowa kapituła doceniła wysiłki sieradzkiego MOSiR-u, przyznając ośrodkowi dwa wyróżnienia, w kategoriach: Sportowa Impreza Roku i Sportowe Wydarzenie Roku. Najlepszą sportową imprezą 2019 roku zdaniem kapituły był Wakacyjny Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny - PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 5000 m. Zawody odbyły się 18 sierpnia i zgromadziły na starcie całą polską czołówkę biegaczek i biegaczy na dystansie 12,5 okrążeń. Gwiazdą sieradzkiego mityngu był Łukasz Krawczuk, halowy mistrz i rekordzista świata w sztafecie 4 x 400 m.
Wydarzeniem roku zdaniem plebiscytowej kapituły były międzypaństwowe mecze piłkarskie, które rozegrano w Sieradzu w ramach Turnieju Eliminacyjnego Mistrzostw Europy UEFA U19 Kobiet. Na stadionie MOSiR-u w październiku odbyły się dwa pojedynki: Chorwacja - Polska i Szkocja - Chorwacja.
Wyróżnienia odbierał dyrektor MOSiR Piotr Iszczek w towarzystwie byłego dyrektora Władysława Maciejewskiego (za imprezę roku) oraz w towarzystwie Tomasz Jóźwika (prezesa KS Warta Sieradz, członka zarządu ŁZPN za organizację meczów piłkarskich).
Podczas gali wyróżnienia odebrali również sportowcy reprezentujący LKS MOSiR Sieradz. Na czele Wspaniałej Siódemki znalazł się Artur Kozłowski (Mistrz Polski w Półmaratonie), a piąte miejsce zajął Patryk Pawłowski (brązowy medalista Mistrzostw Polski U23 w biegu na 400 m ppł.)