Lato w mieście - czekamy na Was w niedzielę!

106924415_3048324435203056_6474020206691265109_o.jpeg
 

W najbliższą niedzielę odbędzie się piknik w ramach Sieradz Lubię - Lato w mieście. My szczególnie gorąco zapraszamy na dwa wydarzenia.

W trakcie niedzielnego pikniku odbędzie się mini rajd nordic walking na dystansie ok. 5 km. Chętnych do marszu z kijkami zapraszamy na 15:30, po krótkiej rozgrzewce z instruktorem nastąpi wymarsz na malownicze ścieżki w stronę Górki Kłodzkiej. Własne kije mile widziane, gdyby ktoś jednak zdecydował się w ostatniej chwili na udział w marszu, na pewno znajdzie się kilka wolnych sztuk.

Podczas niedzielnego pikniku można będzie spróbować swoich sił w rodzinnym turnieju ringo. Ringo to polska gra dla wszystkich i chyba jedyna na świecie, w której na krajowych mistrzostwach rozgrywa się turniej w kategorii rodzinnej. Sieradz ma na tym polu niemałe tradycje. Medale w tej konkurencji zdobywały rodziny: Sójków, Sieczkowskich i Kowalskich. Ringo to gra sportowa, polegająca na przerzucaniu przez siatkę o wysokości 243 cm gumowego kółka na boisku o wymiarach 8 x 16 m. Warunkiem uczestnictwa w turnieju będzie dwupokoleniowość par (rodzic z dzieckiem lub dziadek z wnukiem).

Swoją obecność zapowiedziała grupa Tulilala i ich mobilna wypożyczalnia gier towarzyskich.

Oprócz tego fundacja ORI przygotuje dla najmłodszych mnóstwo animacji. Będą zabawy, konkursy, zajęcia sportowe, taneczne i fitness. Jest jeszcze jedna ciekawostka! Festiwal baniek mydlanych!

O 17:30 zapraszamy na spektakl dla najmłodszych. Pełna humoru, zwrotów i zaskakujących metamorfoz opowieść o Rzepce od kilku miesięcy porywa mieszkańców regionu. Grupa Carpe Diem po Charłupsku zabierze Was do krainy śmiechu.

Na oddanym w ubiegłym roku i cieszącym się wielkim zainteresowaniem pumptracku grupa Rowerownia będzie szkolić z bezpiecznej jazdy.

Bez względu jednak na miejsce spotkań mieszkańców Sieradza przypominamy o konieczności zachowania bezpiecznych odległości i zabawy w reżimie sanitarnym. Ważne jest przede wszystkim utrzymywanie stosownego dystansu, dezynfekowanie rąk jeśli zachodzi taka potrzeba, stosowanie się do zasad przekazywanych przez organizatorów poszczególnych wydarzeń.