Aktywna niedziela z MOSiR-em

116919799_3128423440526488_1576526725191378662_o.jpeg
 

Pierwsza sierpniowa niedziela obfitowała w atrakcje. Rano trasą Sieradz - Warta ruszył spływ kajakowy w pełnej obsadzie - 20 uczestników. Piękna pogoda sprzyjała nie tylko kajakarzom, ale również miłośnikom kąpieli wodnych i słonecznych, którzy licznie korzystali z basenów i kąpieliska strzeżonego nad Wartą (w tym z zajęć Aktywnej Plaży).

Wytchnienia można było poszukać również między konarami drzew na trasach parku linowego. Popołudnie to piknik rodzinny na os. Klonowe z cyklu Sieradz Lubię - Lato w mieście. Na skateparku i pumptracku królowały rowery, ale dużą popularnością cieszyło się również wrotkowisko SNG. MOSiR zorganizował rodzinny turniej ringo, w którym zwyciężyli: Marlena, Ryszard i Sergiusz Sójkowie - byli mistrzowie Polski w trójkach rodzinnych. Drugie miejsce zajęła rodzina Szafarzów: tata Marek i córki: Julia i Hanna. Trzecie miejsce zajęli: Adam Jasiewicz z synem Miłoszem - najmłodszym uczestnikiem zawodów.

Coś dla siebie znaleźli również miłośnicy nordic walking, którzy wyruszyli na mini-rajd malowniczą 5.kilometrową trasą polnymi drogami w stronę Górki Kłodzkiej. Poza tym można było zagrać w gry planszowe, pobawić się z animatorami, czy wziąć udział w festiwalu baniek mydlanych. Najmłodszych zabawiała też grupa Carpe Diem po Charłupsku.