Nowa siłownia od poniedziałku!

Zakończył się długo oczekiwany remont siłowni w budynku sportowo-administracyjnym MOSiR-u przy ul. Sportowej 1 w Sieradzu. Zmodernizowany obiekt zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów będzie dostępny tylko dla klubów objętych współzawodnictwem sportowym. Pierwsze treningi już w najbliższy poniedziałek.

 

Gruntowna modernizacja siłowni była jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji na terenie MOSiR-u. Dotychczasowe wyposażenie siłowni pochodziło z przełomu XX i XXI wieku, a sala w której się znajdowało pamiętała jeszcze lata 70.

 

- 16 listopada przekazujemy w użytkowanie sieradzkim sportowcom zmodernizowaną siłownię. Została ona wyremontowana i zmodernizowana środkami finansowymi Urzędu Miasta Sieradza oraz Marszałka Województwa Łódzkiego. Wartość inwestycji to prawie 400 tysięcy złotych. Do dyspozycji sportowców jest nowoczesny obiekt wyposażony w urządzenia do treningu siłowego, dostosowane do potrzeb sportu wyczynowego. Dobór wyposażenia nowej siłowni był konsultowany z trenerami i klubami korzystającymi na co dzień z obiektów ośrodka. Jestem pewny, że nowoczesny i zmodernizowany obiekt podniesie standard świadczonych przez nasz ośrodek usług i znacząco wpłynie na jakość treningów sieradzkich sportowców – mówi dyrektor MOSiR-u Piotr Iszczek.

 

- Ta inwestycja to przykład dobrej współpracy Urzędu Miasta Sieradza i Urzędu Marszałkowskiego, które złożyły się na remont i wyposażenie tego obiektu – mówi Paweł Osiewała Prezydent Sieradza.

Dofinansowanie ze strony samorządu Województwa Łódzkiego wyniosło 80 tys. zł.

 

Na zdjęciach siłownia MOSiR przed i po modernizacji.