Euro 2020 na stadionie MOSiR-u!

Spotkania grupowe reprezentacji Polski w ramach Euro 2020 będzie można obejrzeć w strefie kibica na stadionie w Sieradzu.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Sieradza oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu. Partnerem Sieradzkiej Strefy Kibica jest również KS Warta Sieradz.

Na pierwszy mecz zapraszamy już w najbliższy poniedziałek (14.06), o 18:00 Polska zmierzy się ze Słowacją, kolejne pojedynki odbędą się 19.06 (Hiszpania - Polska) i 23.06 (Polska - Szwecja). Miejmy nadzieję, że będziemy mogli obejrzeć również mecze biało-czerwonych w fazie pucharowej. W przypadku braku awansu w Strefie Kibica będą pokazane spotkania: półfinałowe (6 lipca) oraz finał (11 lipca) już na sieradzkim Rynku tuż po ostatnim koncercie Sieradz Open Hair Festival.

O organizacji Strefy Kibica w Sieradzu mówili dziś na stadionie MOSiR: Paweł Osiewała - prezydent Sieradza, Piotr Iszczek - dyrektor MOSiR oraz Tomasz Jóźwik - prezes KS Warta.

- Długo czekaliśmy, by móc zacząć organizować podobne przedsięwzięcia. Musimy poruszać się w szczególnej rzeczywistości, ale nie poddajemy się i postanowiliśmy zorganizować strefę kibica - powiedział Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. Z kolei Piotr Iszczek zwrócił uwagę na obostrzenia, które będą obowiązywać widzów w strefie kibica. - Obowiązują nas określone przepisy sanitarne ustalone przez Rząd. Biorąc pod uwagę pojemność obiektu, w Sieradzkiej Strefie Kibica będzie mogło przebywać ok.350 osób. Każdy z kibiców wpuszczany na teren MOSiR otrzyma specjalną opaskę, która będzie uprawniała do przebywania w Strefie - wyjaśniał dyrektor MOSiR Sieradz.

Wejście na stadion będzie możliwe godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Dodatkowo, przed meczem Hiszpania - Polska (19 czerwca), rozegrany zostanie tradycyjny pojedynek pomiędzy sponsorami a Zarządem Warty Sieradz. - Tego dnia i podczas pozostałych transmisji przyjdźmy na stadion w barwach narodowych, szalikach, czapkach, by wspólnie dopingować polską drużynę - mówił Tomasz Jóźwik, prezes KS Warta Sieradz.