Lekkoatletyka Dla Każdego w Sieradzu

Na stadionie MOSiR-u gościli wczoraj najlepsi młodzi lekkoatleci w Polsce, Sieradz był bowiem gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów LDK (Lekkoatletyka Dla Każdego), w których wzięły udział reprezentacje wszystkich województw. W sumie w trakcie kilkugodzinnych zmagać wystartowało blisko 600 uczestników reprezentujących 175 klubów! W konkurencjach biegowych i technicznych o medale walczyły dzieci i młodzież w kategoriach wiekowych U12, U14 i U16.

Miło nam poinformować, że na dystansie 100 m w kat. U14 dziewcząt bardzo dobrze spisała się Hanna Piątkowska z LKS MOSiR Sieradz, która zdobyła brązowy medal i wynikiem 13,12 sek. ustanowiła swój nowy rekord życiowy.

Organizatorami zawodów byli: Polski Związek Lekkiej Atletyki, Miasto Sieradz, MOSiR Sieradz. Imprezę otworzyli: wiceprezes PZLA i były znakomity wieloboista Sebastian Chmara, prezydent Sieradza Paweł Osiewała oraz dyrektor MOSiR-u Piotr Iszczek. Tak potężne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez wsparcia zaangażowanych w organizację osób i instytucji. Tą drogą chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji zawodów.

Wtorkowe zawody były kolejną ogólnopolską imprezą lekkoatletyczną organizowaną na sieradzkim stadionie, po Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w 2018 roku, Mistrzostwach Polski w Biegu na 5000 m połączonych z Mityngiem Wakacyjnym w 2019 oraz Ogólnopolskimi Mityngami w roku 2018 i 2021.

Wybór Sieradza, jako gospodarza tak dużych imprez jest odzwierciedleniem bardzo dobrej opinii, jaką cieszy się w środowisku lekkoatletycznym sam obiekt MOSiR-u zmodernizowany w 2017 roku, jak również zaangażowania pracowników ośrodka, którzy dbają o profesjonalny przebieg zawodów. Dodatkową zaletą stadionu jest bardzo szybka bieżnia mondo, pozwalająca na bicie rekordów życiowych.