MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ W SIERADZU

SZCZEPIENIA MOBILNE SIERADZ.jpeg
 

Urząd Miasta Sieradza oddaje do dyspozycji mieszkańców i wszystkich zainteresowanych dodatkowe, mobilne punkty szczepień.

W związku z niepokojącymi informacjami na temat rozwoju pandemii Covid 19 w Europie i na świecie oraz przewidywanej kolejnej jej fali również w Polsce Urząd Miasta zdecydował o uruchomieniu dwóch takich punktów. Parafia pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu oraz parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu zdecydowały przyłączyć się do uruchomienia Mobilnego Punktu Szczepień na terenie kościoła.

W punkcie, każdy chętny, otrzyma jednorazową dawkę szczepionki Johnson&Johnson.

Punkt będzie czynny od 10:00 do 18:00:

1 sierpnia 2021 roku – ul. Kolegiacka 11 – parafia pw. Wszystkich Świętych

8 sierpnia 2021 – al. Grunwaldzka 8 – parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego

Uwaga! Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Nie trzeba spełniać żadnych, poza zdrowotnymi, warunków. O wszystko zadba wykwalifikowana kadra, która zaopiekuje się wszystkimi, którzy zgłoszą się na szczepienia.

Chętni otrzymają tylko jedną dawkę szczepionki, która po 21 dniach daje bardzo wysoką ochronę przed ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią.

Przekażcie informację o mobilnych punktach szczepień wszystkim, którzy mają problemy z rejestracją na szczepienie lub na drodze do szczepienia stała im inna przeszkoda.

Szczepienia są bezpłatne i może do nich przystąpić każdy bez względu na adres zamieszkania, zameldowania czy kraj pochodzenia. O kolejności szczepień w dniach funkcjonowania w Sieradzu mobilnych punktów decyduje kolejność zgłoszeń na miejscu, w dniu szczepienia.