Rowerem po zdrowie

mosir rowerem po sieradzu.jpeg

 

MOSiR zaprasza na mistrzowską przejażdżkę z legendami polskiego kolarstwa.

To będzie nie lada gratka dla miłośników rowerów i  kibiców kolarstwa, szczególnie tych, którzy pamiętają sukcesy biało-czerwonych odnoszone w latach 70. XX wieku. W piątek (08.10) do Sieradza przyjadą dwaj medaliści olimpijscy: Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik, którzy nie tylko podzielą się wspomnieniami z najlepszych lat swojej kariery, ale także zaproszą na wspólną rowerową przejażdżkę po naszym mieście. Obydwaj znakomici kolarze, choć już po siedemdziesiątce, wciąż mogą się pochwalić znakomitą kondycją, co w głównej mierze zawdzięczają jeździe na rowerze. Do tej formy aktywności znakomici sportowcy zachęcają seniorów w całej Polsce, tym razem w Sieradzu.

Wszystkich chętnych do spotkania i wspólnej jazdy z naszymi wybitnymi kolarzami zapraszamy na stadion MOSiR-u przy ul. Sportowej 1, gdzie na 10:30 zaplanowana jest zbiórka do wspólnego wyjazdu na ok. 5 km trasę po Sieradzu, w trakcie którego zaplanowane są trzy krótkie przystanki poświęcone historii miejsc i postaci związanych z miastem (Wzgórze Zamkowe, Ary Sternfeld, Antoine Cierplikowski). Wspólna przejażdżka zakończy się spotkaniem z Mieczysławem Nowickim i Tadeuszem Mytnikiem, podczas  której nasi mistrzowie podzielą się wspomnieniami z rowerowych tras i odpowiedzą na pytania, a całość zakończy się kolarską strefą bufetu z ciepłym posiłkiem dla wszystkich uczestników.

Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Rowerem po zdrowie” w ramach programu „Sportowe Wakacje +” finansowanego przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Mieczysław Nowickikolarz torowy i szosowy, srebrny (jazda druż. na czas) i brązowy (wyścig ze startu wspólnego) medalista olimpijski z Montrealu’76, mistrz świata z Yvoir,75 i brązowy medalista z San Cristóbal’77 (jazda druż. na czas), wielokrotny medalista mistrzostw Polski, uczestnik Wyścigu Pokoju i Tour de Pologne, zwycięzca wyścigów: dookoła Szkocji’75 i dookoła Nadrenii,76.  Po zakończeniu kariery sportowej był m.in. prezesem Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu, dyrektorem Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków; obecnie jest Wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Prezesem Towarzystwa Olimpijczyków Polskich i Prezesem Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi.

Tadeusz Mytnikkolarz torowy i szosowy, srebrny medalista olimpijski z Montrealu,76 (jazda druż. na czas),  dwukrotny mistrz świata (Barcelona’73, Yvoir,75) i brązowy medalista (San Cristóbal’77) w jeździe druż. na czas; wielokrotny mistrz i medalista mistrzostw Polski w jeździe na czas, zwycięzca Tour de Pologne’75, wielokrotny uczestnik Wyścigu Pokoju. Po zakończeniu kariery zajmował się m.in. organizacją wyścigów kolarskich, jest członkiem zarządu Towarzystwa Olimpijczyków Polskich.