MOSiR w centrum weekendowych wydarzeń

Pierwszy sierpniowy weekend upłynął pod znakiem wielu ciekawych wydarzeń, które miały miejsce na obiektach MOSiR lub/i przy naszym współudziale.

Na terenie ośrodka wypoczynkowego MOSiR-u w Sieradzu-Męce odbył się pokojowy piknik integracyjny zorganizowany przez Fundację Nasze Małe Ojczyzny. Wiele atrakcji i dobra pogoda sprawiły, że przez kilka godzin wyśmienicie bawiło się ponad 200 osób z Sieradza, Gminy Sieradz i Zduńskiej Woli. 

Również w sobotę nad rzeką przy ul. Portowej gościło w Sieradzu Lato z Radiem. Oprócz radiowego studia nadającego na żywo z Sieradza były również opowieści o naszym mieście, konkursy, koncerty, pokazy driftów i wiele innych atrakcji...

Jak zwykle w sobotę (i w niedzielę) nie mogło również zabraknąć zajęć Aktywnej Plaży z MOSiR-em. Tym razem animacja dla dzieci z Happy Kids odbywały się na terenie trawiastym nad rzeką. 

Sportowym wydarzeniem soboty był inauguracyjny mecz III ligi, w którym Warta Sieradz pokonała Jagiellonię II Białystok 3:1, a bardzo dobre spotkanie oglądało na stadionie MOSiR-u ok. 800 osób!

W niedzielę boisko MOSiR-u ze sztuczną nawierzchnią opanowali futboliści, a to z racji rozgrywanego na naszym obiekcie turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Polski w Futbolu Flagowym.  Organizatorem wydarzenia był Klub Warriors Sieradz. Miejscowy klub wystawił do niedzielnej rywalizacji dwa zespoły (A, B), które zajęły ostatecznie 7 i 11 miejsca. Najlepsze w Sieradzu okazały się drużyny: Dotąd Bez Nazwy i W, zdobywając jednocześnie awans do Mistrzostw Polski.

W niedzielę odbył się również  kolejny wakacyjny spływ kajakowy z cyklu Wiosło w Dłoń! Tym razem 18 osobowa grupa popłynęła Wartą trasą Burzenin – Sieradz.

 

Poza tym przez cały weekend można było korzystać z naszych stałych wakacyjnych atrakcji: basenów przy ul. Portowej, kąpieliska strzeżonego nad Wartą oraz parku linowego ze ścianką wspinaczkową.