Sieradz na mapie 6. PKO Biegu Charytatywnego!

Sieradz będzie jednym z dwunastu polskich miast, w których odbędzie się 6. edycja PKO Biegu Charytatywnego. Bieg o charakterze sztafetowym odbędzie się 24 września na stadionie MOSiR.

Formuła biegu zakłada pokonanie jak największej liczby okrążeń stadionu przez 5.osobowe drużyny w ciągu godziny, przy czym zawodnicy mogą dokonywać zmian w dowolnym momencie, oczywiście tylko w specjalnej strefie. Dzięki zaangażowaniu biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na cel charytatywny, którym jest wsparcie psychiatrii i psychologii dziecięcej. Kwota, którą Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże nacel charytatywny wyniesie minimalnie 50 tys. zł na każdą z 12 lokalizacji.

Ideą przedsięwzięcia jest jednoczesny start we wszystkich 12 miastach, a przewidziano go na 10:00.

Po biegu głównym odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym wystartują dzieci do 13. roku życia, pokonując – w zależności od wieku – dystanse 100, 200 lub 400 metrów.

Warto dodać, że bieg ma wspaniałych ambasadorów w postaci znakomitych polskich sportowców, takich, jak: Sofia Ennaoui, Joanna Jóżwik, Sebastian Chmara, Paweł Januszewski, Artur Partyka, Witold Roman. Podczas biegu w Sieradzu będzie się można spotkań z dwukrotnym medalistą olimpijskim w skoku wzwyż - Arturem Partyką.

Zapraszamy do biegania i kibicowania!

pko bieg sieradz A1 b-1.jpeg

Poniżej linki do zapisów:

ZAPISY dla dorosłych : https://zapisy.sts-timing.pl/pko/register.php

ZAPISY dla dzieci : https://zapisy.sts-timing.pl/pko/register-child.php