Mityng Otwarcia zamknięty

Na stadionie MOSiR Sieradz odbył się dziś tradycyjny majowy Ogólnopolski Mityng Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego. Na starcie stanęli zawodnicy z blisko 30 klubów z całej Polski, co przełożyło się na prawie 300 osobostartów. Choć pogoda nie rozpieszczała uczestników (chłód i deszcz) to jednak wiatr wiejący w plecy sprzyjał szybkiemu bieganiu, co przełożyło się na wiele rekordów życiowych pobitych dziś na sieradzkiej bieżni. Szczególnie zadowoleni mogli być zwycięzcy biegów na 100 m kobiet i mężczyzn, którzy oprócz złotych medali otrzymali specjalne nagrody ufundowane przez Scanfil Poland w Sieradzu. Trafiły one do rąk zawodników reprezentujących LKS MOSiR Sieradz lekkoatletyka: Hanny Piątkowskiej i Jarosława Gołębia, który wynikiem 10,77 pobił rekord życiowy.

 

Wszystkie wyniki sieradzkiego mityngu można znaleźć TUTAJ:

https://meets.rosterathletics.com/.../details/schedule...

Organizatorami mityngu byli: MOSiR Sieradz, Miasto Sieradz, Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki oraz LKS MOSiR Sieradz lekkoatletyka.

Dziękujemy również wszystkim firmom, instytucjom i osobom, które przyczyniły się do organizacji mityngu, a w szczególności:

Scanfil Poland w Sieradzu

MPWiK w Sieradzu

Telemont II

Atest

Refloactive

Tubądzin

INWAR S.A.

Leszek Kułak-budownictwo sportowe i inżynieria krajobrazu

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska WART-MILK w Sieradzu

bar - GAZ Braszak Ilona

Warto dodać, że gościem dzisiejszych zawodów był poseł Marek Matuszewski - zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, który dekorował lekkoatletów w kilku konkurencjach. Oprócz niego medale wręczali też dzisiaj: Emilia Marek - Sekretarz Urzędu Miasta Sieradza, Mariusz Góra - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sieradzu, Zbigniew Miśkiewicz - radny Rady Miejskiej w Sieradzu, Paweł Kurowski - dyrektor zarządzający Scanfil Poland oddział w Sieradzu, Piotr Iszczek - dyrektor MOSiR-u, Artur Kozłowski - prezes LKS MOSiR Sieradz, olimpijczyk.