Sportowa niedziela z MOSiR-em!

Ostatnią niedzielę maja na sportowo spędzili uczestnicy turniejów, które odbyły się na obiektach MOSiR-u. Rywalizacja toczyła się na bokach do siatkówki plażowej, pod koszami oraz na kortach.
W otwierającym sezon turnieju siatkówki plażowej rywalizowało 10 par, a po kilkugodzinnych zmaganiach najlepsi okazali się bracia Białkowie (Daniel i Tomasz), którzy w finale pokonali parę Eryk Jach, Dawid Szenrok 2:0 (15:10, 16:14). Bardziej zacięty był pojedynek o 3 miejsce, w którym Kacper Świniarski i Kajetan Płachta wygrali z parą Sylwester Kukulski, Rafał Wróblewski 2:1 (14:16, 15:8. 11:9). Wszystkie wymienione pary otrzymały pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez MOSiR.
W turnieju koszykówki 3x3, którego współorganizatorem był MULKS Trójka Sieradz wystąpiło 7 drużyn. Ze względu na zróżnicowanie wiekowe uczestników, wyłoniono zwycięzców w kilku kategoriach wiekowych:
Szkoły podstawowe (dziewczęta):
1. Wieżmanowice
2. Psi Patrol
3. Smerfetki

Szkoły podstawowe (chłopcy):
1. Jasnoskórscy

Szkoły średnie (dziewczęta):
1. LZS Sieradz

Szkoły średnie (chłopcy):
1. FC Kaliny
2. LZS Sieradz

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki.

Emocje nie ominęły także kortów, gdzie rozegrano towarzyski mecz tenisowy kobiet między reprezentacjami Sieradzkiego Stowarzyszenia Bojzan Tenis, a KS Korty Rogóźno. Po emocjonującym spotkaniu wygrały gospodynie 7:5.

Z kolei w sobotę (27.05) odbył się tenisowy turniej dla dzieci z roczników 2013/2014, którego organizatorem był Sieradzki Klub Tenisowy.

Najlepsi okazali się:

1. Nina Małs (SKT Sieradz)
2. Łucja Michałowska (TUKS Zduńska Wola)
3. Karolina Byczkowska (SKT Sieradz)