Halowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Sieradzkich Przedszkolaków

Tradycyjnie na początku grudnia odbyły się Halowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Sieradzkich Przedszkolaków. W tym roku odbyła się już 35 edycja tej największej sieradzkiej imprezy sportowej dedykowanej dzieciom.

Po raz pierwszy w historii igrzysk impreza odbyła się w hali Zespołu Szkół Katolickich. Na starcie  pojawiło się 11 drużyn reprezentujących sieradzkie przedszkola publiczne i niepubliczne oraz odział przedszkolny działający w Szkole Podstawowej nr 1. 
6 letni sportowcy rywalizowali w czterech konkurencjach: indywidualnym biegu przez płotki, drużynowym torze przeszkód, przeciąganiu liny oraz pokazie tańca. Choć w każdej z wymienionych aktywności dzieciaki walczyły, jak lwy o zwycięstwo, to tak naprawdę zwyciężyli wszyscy, bo żaden przedszkolak startujący dziś w igrzyskach nie opuścił hali bez upominku i złotego medalu. 
Rywalizacji z wypiekami na twarzy przyglądali się i swoim faworytom kibicowali, jak zwykle licznie zgromadzeni kibice, przede wszystkim rodzice i najbliżsi  przedszkolnych sportowców. Bohaterów dzisiejszych zmagań dekorowali i nagradzali: Prezydent Sieradza - Paweł Osiewała, radni Rady Miejskiej w Sieradzu: Zbigniew Czarnecki i Zbigniew Miśkiewicz oraz dyrektor MOSiR Piotr Iszczek. Mistrzem ceremonii był, jak zwykle znakomity w tej roli,  Włodzimierz Błoński.

 

Kolejne igrzyska już za pół roku, w czerwcu, będzie to letnia odsłona zmagań przedszkolaków – sportowców.