Letnie Mistrzostwa Woj. Łódzkiego w Tenisie

W dniach 30-31 maja odbyły się Letnie Mistrzostwa Woj. Łódzkiego w Tenisie do lat 16. Na kortach MOSiR Sieradz rywalizowało 9 zawodniczek i 6 zawodników, walcząc o tytuł i punkty do rankingu Polskiego Związku Tenisowego. Turnieje rozegrano w systemie grupowym w grze pojedynczej i pucharowym w grze podwójnej.

Wyniki dziewcząt:

  1. Nadia Ptak (MMKT Łęczyca)

  2. Alicja Marcinkowska (SKT Sieradz)

  3. Nadia Jasińska (MMKT Łęczyca)

Gra podwójna:

  1. Alicja Marcinkowska (SKT Sieradz)/ Michalina Antosik (AZS Łódź)

  2. Nadia Ptak (MMKT Łęczyca)/Nadia Jasińska (MMKT Łęczyca)

  3. Justyna Paprocka (Fundacja Eurotenis Łódź)/Lena Paprocka (Fundacja Eurotenis Łódź)

  4. Hanna Andrzejczak (KT Start Łódź)/Lidia Tomczyk (SKT Sieradz)

Chłopcy:

  1. Bronisław Rogalski (MKT Łódź)

  2. Igor Perkowski (MKT Łódź)

  3. Bartosz Perliński (MKT Łódź)

Organizatorem turnieju był Sieradzki Klub Tenisowy.

 

Warto dodać, że w ostatnich tygodniach zawodniczka Sieradzkiego Klubu Tenisowego Alicja Marcinkowska zajmowała wysokie lokaty w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych. W Piszu drugie miejsca, a w Gdyni trzecie miejsca w grze pojedynczej i podwójnej.

Bardzo dobre wyniki dając wiele punktów rankingowych zapewnią Ali start w turnieju głównym Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (ranga Mistrzostw Polski), który rozpocznie się 1 lipca w Zamościu. Wcześniej od 13 do 16 czerwca w Sopocie Alicja Marcinkowska będzie uczestniczyć w Drużynowych Mistrzostwach Polski kadetek jako zawodniczka wypożyczona do MMKT Łęczyca. W Finale B 12 drużyn będzie walczyć o 2 miejsca w Finale A, gdzie 8 zespołów będzie konkurować o medale. Trzymamy kciuki za sieradzankę!