Zasady Korzystania z Boiska Osiedlowego
- Boisko Osiedlowe jest własnością Gminy Miasta Sieradz, a jego administratorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu, zwany dalej MOSiR, nr kontaktowy 43 822-38-82.
- MOSiR nie sprawuje nadzoru nad osobami korzystającymi z boiska i nie ponosi odpowiedzialności za skutki kontuzji i nieszczęśliwych wypadków powstałych na terenie boiska.
- Użytkownicy korzystają z boiska na własną odpowiedzialność.
- Dzieci i młodzież do lat 18 mogą korzystać z boiska tylko pod opieką dorosłego opiekuna i na jego odpowiedzialność.
- Zabrania się wchodzenia na boisko w butach piłkarskich z metalowymi lub plastikowymi twardymi korkami.
- Urządzenia i sprzęt sportowy należy użytkować zgodnie z jego przeznaczeniem.
- Na terenie boiska obowiązuje zakaz:
- celowego niszczenia sprzętu sportowego i płyty boiska,
- wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych, środków odurzających lub innych podobnie działających substancji lub środków;
- przebywania osób, których stan wskazuje na spożycie alkoholu, środków odurzających lub innych podobnie działających substancji lub środków;
- wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów (w szczególności szklanych i metalowych opakowań, ostrych narzędzi);
- wprowadzania zwierząt;
- zanieczyszczania lub zaśmiecania;
- zakłócania porządku w godzinach ciszy nocnej
- jazdy na rowerach, rolkach, hulajnogach oraz pojazdach mechanicznych,
- Za szkody materialne powstałe na skutek nieprawidłowego korzystania z obiektu oraz znajdujących się na nim urządzeń odpowiadają korzystający, a w przypadku osób niepełnoletnich- ich opiekunowie i rodzice.
- W stosunku do osób, których zachowanie zagraża bezpieczeństwu lub zdrowiu innych osób korzystających z boiska lub/i narusza porządek publiczny, mogą zostać wyciągnięte konsekwencje cywilno-prawne.
- O sprawach nieuregulowanych powyższymi zasadami decyduje MOSiR.
PDFZasady Korzystania z Boiska Osiedlowego.pdf (93,57KB)