Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny w Sieradzu zakończony. W niedzielę 24 maja na stadionie MOSiR Sieradz rywalizowano w 12 konkurencjach o 36 kompletów medali (w konkurencjach technicznych obowiązywały oddzielne klasyfikacje wg. wagi sprzętu). W mityngu wzięło udział 345 zawodników z 35 klubów z całego kraju, co przełożyło się na 426 osobostartów. Emocji i wartościowych wyników, jak zwykle nie brakowało, choć do pełni szczęścia wystarczyłby minimalnie słabszy wiatr. Mimo tej niedogodności udało się pobić aż 103 (!) rekordy życiowe. Cieszy również fakt, że z bardzo dobrej strony pokazali się lekkoatleci z Sieradza. W swoich konkurencjach zwyciężyli: Paulina Rębacz (Żeglina) na 600 m, Oliwia Orzechowska LKS MOSiR Sieradz lekkoatletyka na 800 m, Jakub Kowalski (LKS MOSiR) na 600 m. Dodatkowo zawodniczka Żegliny pobiła rekord Mityngu (rekordy liczone są od 2018 roku po modernizacji sieradzkiego stadionu) wynikiem 1:33:98. W sumie w niedzielnych zawodach sześciokrotnie poprawiano najlepsze osiągnięcia Mityngu.
https://online.domtel-sport.pl/index2.php?seria=0&runda=3...
Organizatorzy:
LKS MOSiR Sieradz lekkoatletyka
Miasto Sieradz
Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sieradzu
Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sieradz
Firma ATEST
Jeronimo Martins sieć sklepów Biedronka
Restauracja Przystań nad Wartą
Za pomoc w organizacji dziękujemy także Hufiec ZHP Sieradz