Ok. 250 najmłodszych sportowców wzięło udział w XXXVIII letniej edycji Igrzysk Sportowo-Rekreacyjnych Sieradzkich Przedszkolaków, która odbyła się w piątek, 29 maja. Dzieci z dziesięciu placówek z terenu miasta rywalizowały w pięciu konkurencjach: biegu przez płotki, biegu płaskim, sztafecie wahadłowej, przeciąganiu liny i konkursie tańca.
Emocji, jak zwykle nie brakowało, a atmosferę dodatkowo podgrzewali niezawodni kibice, którzy licznie i żywiołowo dopingowali swoich faworytów. Tradycyjnie kolejność zajmowanych miejsc nie miała znaczenia, bo wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale, nagrody oraz słodko-owocowy poczęstunek.
Letnie Igrzyska odbyły się na stadionie MOSiR Sieradz, a jeszcze w tym roku odbędzie się zimowa edycja imprezy.